Závodní premiéra IDEA STRNADEL S1 - 5. místo

Závodní premiéra IDEA STRNADEL S1 - 5. místo

Závodní premiéra naší nové závodní koloběžky IDEA STRNADEL S1 dopadla výborně. V závodě na 10 km jsme obsadili v konkurenci světových závodníků jako je Michal Kulka a Tomáš Pelc celkové 5. místo. 

 

Samotný závod se konal za studeného jarního počasí, které umocňoval silný vítr. Naše IDEA STRNADEL S1 si v těchto podmínkách vedla nad naše očekávání. Od startu závodu se nám dařilo reagovat na rychlé nástupy jezdců světové třídy a tak jsme se s naší IDEA STRNADEL S1 pohybovali v první skupině 6ti závodníků. V dlouhém sjezdu jsme i díky naprosto aerodynamickému rámu dosáhli maximální rychlosti 64,8 km/h, což nás neustále drželo v kontaktu s první skupinou. Po velkém boji v závěrečných metrech závodu jsme uhájili příslušnost k užší špičce a celkové 5. místo bereme jako velký příslib do dalších závodů. 

 

Pocity testovacího jezdce Ondřeje Rybína:

"Dneska jsme na trati měli výbornou rychlost. Na trati byla naše IDEA STRNADEL S1 nejrychlejší. Po rovinách jsem potřeboval polovinu odrazů oproti mým soupeřům, díky čemuž jsem ušetřil hodně sil. Perfektní akcelerace se projevila i v úvodním stoupání, kde se odpojila skupina čtyř hlavních favoritů. I přes mírné zaváhání jsem dokázal ztrátu cca 50m dotáhnout velice rychle a před dlouhým sjezdem jsem byl v kontaktu s první skupinou. Nebýt mírné technické chyby v závěru sjezdu věřím, že bych bojoval a stupně vítězů."

 

Výsledky závodu