Silvestrovské soustředění v Chorvatsku

Silvestrovské soustředění v Chorvatsku

Netradiční vánoční svátky a Silvestr v chorvatském přímořském letovisku Poreč nabídlo kromě ozdobených palem i zajímavé podmínky pro najíždění prvních kilometrů na další sezonu. 

 

Ondřej Rybín (Rafkarna IDEA Cycling Team)

 

V plánu jsme měli 5 tréninkových dní, v průběhu kterých se nám podařilo najet 560 km. Na trénink se vyráželo každý den kolem 10:30, kdy už teplota sahala k příjemným 8 stupňům. V průběhu tréninků se pak teplota přehoupla i přes 10 stupňů, což nám dovolovalo vyrazit i do kopcovitého terénu.

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

V průběhu dlouhých tréninků bylo potřeba pravidelně doplňovat energii. Na programu dne byly i stoupání na Motovun nebo Livade.

 

chorvatsko chcací

 

Pro trénink jsme využívali týmová závodní kola IDEA R1 AERO s karbonovými zapletenými koly IDEA.

 

chorvatsko kolo zed

 

Při jednom z tréninků jsme zavítali i do města Labin, kde nás čekala jediná opravdová cyklistická zastávka na kávu. Cyklista by nevěřil, ale v průběhu tréniků přes středozemí Chorvatska na kavárnu jen tak nenarazíte.

 

chorvatsko chcací

 

Cílem prvního soustředění byla i postupná redukce váhy směrem k závodní sezoně. Jeden z vybraných pokrmů po tréninku byla i pohanka s houbami (150g).

 

idea strnadel S1 racing footbike carbon

 

Energii před tréninkem jsme poctivě doplňovali v místní pekárně, která nabízela mnoho chorvatských specialit. Zastávka na Burek se sýrem nebo sladký Kremeš se postupně stal každodenním rituálem.

 

chorvatsko pekarna

 

O volném dnu jsme vyrazili do Puly, která je od Poreče vzdálená asi 60 km. Hlavním turistickým lákadlem tohoto malého chorvatského města je koloseum, které je šesté největší na světě.

 

 chorvatsko koloseum