Rafkarna IDEA Cycling Team v roce 2020

Rafkarna IDEA Cycling Team v roce 2020

Společně s podporou všech našich partnerů se snažíme tým neustále posouvat. Z historického pohledu posledních 3 let je pro nás zásadní, že jdeme neustále nahoru a to jak z pohledu výsledků, tak organizace a zajištění týmu. Tým nevyrostl raketovým způsobem, ale postupnou prací se nám podařilo vytvořit komplexně stabilní tým s velkým potenciálem pro další růst do následujících sezon.

 

Ondřej Rybín (Rafkarna IDEA Cycling Team)

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

Hradecký tým Rafkarna IDEA Cycling chce v sezoně 2020 navázat na úspěchy z loňské sezony a znovu se tak o krok přiblížit elitním českým týmům. Pro nadcházející sezonu 2020 se podařilo celkově zkvalitnit složení závodního týmu, od kterého si slibujeme vysokou konkurenceschopnost v porovnání s elitními českými týmy. Jisté změny se týkají i závodního kalendáře, kde chceme cílit především na nejvyšší celostátní závody a mezinárodní závody v rámci Asia tour.

Z loňské sestavy týmu pokračuje do roku 2020 celkem 6 jezdců, jimiž jsou Milan Záleský, Ondřej Rybín, Martin Klícha, David Gotthard, Jan Hrstka a Petr Pospíšil. Nově tým posílí Joshua Davies z Velké Británie (přichází z CC London), Dominik Horák, který přichází z kategorie juniorů (Kulhavý Cycling team) a Jiří Brázdil, který v minulosti působil v týmu CK Windoors Příbram.

 

team road foto 3

 

Závodníci začnou letošní sezonu v březnu na Mallorce, kde je budou čekat i první závodní kilometry. Sezonu tým odstartuje dvěma jarními klasikami Trofeu de Ses Salines a Trofeo de Miquel Mas. Následně bude závodníky čekat přesun do Čech, kde budou pokračovat tradičními závody Trofeo Cinelli Velká cena Hlohovce a českou primaverou Českým pohárem ve Velké Bíteši.

 

chorvatsko kolo zed

 

Největší naděje v nadcházející sezoně jsou vkládány do Honzy Hrstky, který se na domácím Mistrovství ČR a SR pokusí vylepšit 8. místo v časovce jednotlivců ELITE z roku 2019. Medaile se očekává i od Ondřeje Rybína, který po 4 leté pauze dosáhl na 6. místo na Mistrovství ČR na dráze (Scratch). V závěru sezony je na programu několik závodů v Číně, kde bychom jako tým chtěli potvrdit příslušnost ke světové cyklistice.

 

chorvatsko chcací

 

Z pohledu partnerů nedošlo pro rok 2020 k zásadním změnám. Tým bude i nadále využívat tovární podpory firmy Rafkarna a její vlastní značky IDEA. Hlavními partnery týmu zůstávají firmy Pirelli, POC, Lawi a grafická agentura Durt Design.

 

chorvatsko chcací