Velká cena Hradce Králové se pojede opět v září!

Velká cena Hradce Králové se pojede opět v září!

Tradiční silniční závod v centru města Hradce Králové se bude opět konat 6. září 2020 od 15.00 hodin na Masarykově náměstí. V rámci hlavního závodu kategorie muži ELITE se vám představí nejlepší české týmy v čele s domácím týmem Rafkarna IDEA Cycling. Závod je v letošním roce vypsán pro kategorie muži hobby, ženy hobby, juniory a juniorky.

 

6. září 2020 / Hradec Králové - Masarykovo náměstí / 15:00 - 21:00

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

Diváci závodu se letos mají opět na co těšit. Jako první se představí závodníci na handbikách, na kterých závodníci s různou úrovní tělesného handicapu předvádí naprosto neuvěřitelné výkony. Cílem Hradeckého Cyklo festivalu bylo od začátku představit divákům široké spektrum cyklistických odvětví a tento závod bude mít co nabídnout. Dalším bodem programu Cyklo festivalu je opět závod na koloběžkách, který je zároveň zařazen do Českého poháru v koloběhu.

 

team road foto 3

 

vchk4

 

Letošní lahůdkou, která nemá v Hradci Králové obdoby, je závod na celosvětovém fenoménu s kořeny v Anglii – kola typu Brompton. Jedná se o exhibici i závody současně a to na skládacích kolech! Ty však mají od klasické „Esky“ hodně daleko. Diváci uvidí, že i na „skládačce“ se dá pořádně zazávodit.

 

chorvatsko kolo zed

 

vchk5

 

Celý závodní den vyvrcholí silničním kritériem RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE s trasou dlouhou 36 kilometrů. Finanční ceny pro kategorii MUŽI ELITE jsou vypsány ve výši 13 500 Kč. Věcné ceny od značek POC, LAWI, PIRELLI, LEZYNE, BIKE WORKX v hodnotě 90 000 Kč.

Program:

15:00

Český pohár handbike

15:40

IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu

16:10

IDEA STRNADEL Český pohár v koloběhu

17:00

RAFKARNA Velká cena Hradce Králové HOBBY

17:40

CYKLOSPECIALITY MCR a MSR skládacích kol Brompton

18:30

RAFKARNA Velká cena Hradce Králové ELITE

19:30

AFTERPARTY po Velké ceně Hradce Králové a slavnostní zakončení celého Cyklo festivalu!


Prezentace závodu na: www.velkacenahk.cz