Reference nových kol IDEA C45 CALOBRA

Reference nových kol IDEA C45 CALOBRA

Nejdříve jsem váhal, zda se mi vyplatí karbonová kola, i vzhledem k jejich pořizovací ceně. Po zakoupení kol IDEA CALOBRA jsem nelitoval ani minutu a už teď vím, že se mi to vyplatilo. Cestovní rychlost do práce se mi při stejné pocitové zátěži zvedla o 20 % a výlet z Rožnova do Frenštátu pod Radhoštěm zkratkou přes Pustevny byla jedna velká pohoda, jak stoupání nahoru, tak i sjezd dolů.

 

Ivo Rychlý

 

Když mi dosloužily hliníkové kola MAVIC Ksyrium Elite S, hledal jsem náhradu. Jako hobby cyklista, který kolo používá hlavně na dopravu do práce, ráno 30 km a odpoledne totéž nazpět, a k tomu nějaký ten víkendový výjezd. Když jsem nejprve vyměnil zadní kolo od vás, tak při stejném výkonu se mi průměrná rychlost zvedla na 24 km/h. A dnes i s novým přední kolem jsem úplně v pohodě měl průměr 26 km/h. Oproti předchozímu stavu to je zlepšení téměř o 30 %. No, dobré, dost dobré :-) 

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

Edice kol IDEA CALOBRA je postavena na nových ráfcích IDEA se speciální brzdnou plochou IDEA DIAMOND 280. Spolehlivost kol podtrhují špice DT Swiss Aero Comp SP a náboje DT Swiss 350.

 

idea calobra blog2

 

Speciální struktura brzdné plochy zajišťuje perfektní brzdný výkon.Při postupně zvyšované zátěži od 600 W až na 1400 W po dobu 100 sekund bylo dosaženo maximální teploty 210 stupňů celsia. Brzdná plocha byla po tomto testu bez známek poškození a opotřebení. Maximální tepelná odolnost ráfku byla stanovena na 280 stupňů celsia.

 

idea calobra blog

 

KATALOG IDEA CALOBRA