Jarní cyklistické rozjímání na Mallorce 2021

Jarní cyklistické rozjímání na Mallorce 2021

“Na začátku června jsme po dlouhé a studené zimě i jaru vyrazili prohřát, ale i potrápit svaly do cyklistického ráje – na ostrov Mallorca. Přestože jsme nakonec vytvořili menší skupinu, najeli jsme za 4 tréninky přes 450 kilometrů s převýšením 7 000 metrů.”

Ondřej Rybín

zavodapomahej sek

 

Karbonová kola IDEA jsme si nechali připravit v naší partnerské půjčovně na Mallorce – Eqip Deia, kterou vlastní bývalý profesionální cyklista Marc Reynes. Marc se o nás staral po celou dobu pobytu – od zajištění a servis kol, přes transfer jak z letiště na hotel, tak během jednotlivých tréninků, nebo i zajištění velmi oblíbeného závěrečného posezení v Marcově provozovně v Solleru. Pro letošní sezonu jsme pro Mallorskou půjčovnu vytvořili sadu kol IDEA R 1 AERO v odstínu půlnoční modré s antracitovými detaily, ke kterým je možné si zapůjčit karbonová kola z řady IDEA Calobra v provedení pro diskové i ráfkové brzdy a od letošního roku je navíc možnost si vyzkoušet i nejvyšší řadu IDEA Calobra ULTRA v obou provedeních (kotoučové i ráfkové brzdy).

 

zavodapomahej sek

 

První tréninkový den, po skvělé snídani v našem hotelu Helios v Palmě, jsme měli naplánovaný 110 km dlouhý trénink v kopcovitém terénu. Start byl od hotelu přes vesnici Esporles až do Dei v pohoří Serra de Tramuntana. Zpět jsme se vraceli přes Port de Soller, ze kterého nás čekalo závěrečné 5 km dlouhé stoupaní s převýšením 400 metrů, které z nás dostalo poslední síly. Ty jsme pak nabili na pláži v Palmě, kde jsme perfektně zregenerovali ve slané vodě. Každý večer jsme pak zhodnotili trénink nad vychlazeným  Maisel’s Weisse alkoholfrei.

Druhý den nás čekala trasa do Valldemossy, kde máme tradiční zastávku na kávu s výhledem ve Troya Restaurante Valldemossa. Poté nás cesta vedla dolů podél pobřeží do vesnice Andratx a zpět do Palmy. Na hotelu jsme využili možnost sportovní masáže a nad jedním vychlazeným jsme zhodnotili dosavadní výkon, kdy se ujelo 120 km.zavodapomahej sek

 

Na třetí den byla na programu odpočinková jízda se zastávkou na nejvyhlášenější pláži na Mallorce – Cala Pi. Kousek za pláží se nachází naše oblíbena kavárna Restaurante Mirador de Cabrera s výhledem a příjemným vánkem od moře. Poté jsme zamířili do vnitrozemí a zdolali tradiční vrchařský kopec Randa. Protože má tento kopec naprosto geniální profil, rozhodli jsme se, že zkusíme naše síly a dali jsme rychlý závod – 3x výjezd a sjezd s cílem na kopci. Poté jsme se vrátili „zahradami“ zpět do Palmy, kde jsme na hotelu nabrali síly a večer jsme vyrazili do našeho nejoblíbenějšího steak house na Mallorce. Fotky mluví za vše.

 

mallorca steak

 

zavodapomahej sek

 

Na poslední tréninkový den jsme si pošetřili naprostou lahůdku. Začali jsme ve městě Inca, kam nás Marc dovel autem, a poté jsme jeli směr Lluc až na legendární sjezd do zátoky Sa Calobra. Tento sjezd je opravdový unikát – skoro 10 kilometrů dlouhý sjezd, který se vine jako had až na pláž Calobra, kdy jezdec sestoupá 720 výškových metrů. Poté je ovšem nutné se dostat zpět – zde už začíná pravá cyklistika. Po zdolání této zkoušky vytrvalosti a odolnosti jsme se po ujetí 90 km dopravili do Port de Soller, kde už pro nás byl přichystaný, nyní už, legendární závěrečný večírek s ochutnávkou místních specialit a poté transport na hotel.

Pojeď s námi na Mallorcu a zažij to i Ty!