8 MUST-DO aktivit na Mallorca IDEA kempu

8 MUST-DO aktivit na Mallorca IDEA kempu

Pokud ještě stále váháte, zda s námi máte jet na IDEA kemp na Mallorku, přinášíme Vám sezam aktivit, které na tomto místě s námi zažijete. Jestliže jste se ale rozhodli jet na vlastní pěst, určitě neváhejte a inspirujte se tímto seznamem, díky kterému okusíte to nejlepší z cyklistické Mallorky.

team clanek

 

1) Vyzvednout si karbonová kola v Equip Deia

Chlapi z rodinného podniku Equip Deia jsou našimi dlouholetými partnery a naše karbonová kola IDEA tam dodáváme už 4. sezonu. I díky tomu můžeme zajistit top kvalitu materiálu během celého kempu. Pro již proběhlou sezonu jsme pro Mallorskou půjčovnu vytvořili sadu kol IDEA R 1 AERO v odstínu půlnoční modré s antracitovými detaily, ke kterým je možné si zapůjčit karbonová kola z řady IDEA Calobra v provedení pro diskové i ráfkové brzdy a od letošního roku je navíc možnost si vyzkoušet i nejvyšší řadu IDEA Calobra ULTRA v obou provedeních (kotoučové i ráfkové brzdy). Na příští rok již chystáme novou edici, takže je se na co těšit.

 

kankovsky clanek2

 

2) Projet zahradami do Restaurante Mirador de Cabrera s nejlepším výhledem na moře.

Když se vydáme na trénink směrem na východ od Palmy, nenecháme si ujít zastávku v malebném městečku Vallgornera. Nejdříve je nutné projet tzv. zahradami, tedy oplocenými sady, které vytvářejí příjemný stín a zpříjemňují tak jízdu po teplém asfaltu. Až dorazíme do Vallgornery, naše trasa směřuje stále k pobřeží až do Restaurante Mirador de Cabrera. Zde na nás čeká příjemný odpočinek ve stínu palem, s možností vychutnání si vynikající kávy s tím nejlepším výhledem na útesy a nekonečné moře. A kdyby se chtěl někdo také vykoupat, pár kilometrů odsud se nachází proslulá pláž Cala Pi.

 

martin2

 

3) Pokořit pohoří Serra de Tramuntana během jednoho dne.

V rámci IDEA kempu máme poskytnutý servis od Marca z Eqip Deia, ve kterém je také zahrnutý transport po ostrově. V rámci této služby máme zajištěnou nejen dopravu, ale také občerstvení, mechanickou podporu nebo v případě nepřízně počasí i odvoz zpět na hotel. Marc také rád poradí při volbě trasy nebo vhodného vybavení. Pravidelně tak využíváme možnost transportu z Palmy do Pollençi, vesnice v pohoří Serra de Tramuntana, kde začíná náš trénink. Odsud trasa vede přes Lluc okolo malebné vodní nádrže Cúber se zdoláním Sa Calobra a zpět, až do Port de Soller. Během této trasy zdoláme na přibližně 90 kilometrech přes 2000 výškových metrů, takže se tento trénink řadí mezi ty náročnější.

 

team clanek

 

4) Ochutnat lokální delikatesy v Reynes cycling cafe.

Po tomto kopcovitém tréninku se otevře glykemické okénko, které je potřeba zaplnit. Bratr Marca Pere, provozuje Reynes cycling cafe přímo na pláži v Port de Soller. Není lepší pocit, než když unavení z natočeného tréninku jenom přijedeme ke stolu, kolo opřené naproti sobě, a začneme si vychutnávat místní sýry, víno, šunky a paštiky, ovoce a sladké pečivo přímo z domácí pekárny. To vše s výhledem na zátoku, kde akorát zapadá slunce. Po takovém zážitku už člověk nechce nic jiného. A aby to byl zážitek úplně bezchybný, cestu zpět na hotel do Palmy opět zajistí Marc.

5) Dát po tréninku koupačku v moři a poté masáž na Platja de Can Pastilla.

Když přijedeme z tréninku, hned se převlečeme do plavek a jdeme do moře. Není příjemnější pocit, než když si po celodenní námaze na kole schladíme tělo v mořské vodě. Poté, co se osvěžíme, rádi se necháme namasírovat od místních paní, které chodí po pláži. Možná to zní trochu zvláštně (přece jenom, hotely také nabízejí masáže v profesionálním prostředí), ale můžeme potvrdit, že tyto masérky nabízejí tu nejlepší sportovní masáž, jakou jsme kdy zažili.

 

team clanek

 

6) Sjet a vyjet na legendární kopec Sa Calobra.

Určitě jste nás už slyšeli říct, že kdo si chce říkat cyklista, musí sjet a poté vyjet unikátní kopec táhnoucí se až do zátoky Sa Calobra. Asfaltový had, který se klikatí přes 10 kilometrů až k moři, má místy i 14% sklon. Samotný sjezd je náročný a nepřehledný, místy je silnice tak úzká, že dvě auta neprojedou, takže je potřeba být stále ve střehu. Zde dostávají karbonová kola opravdu zabrat (jenom mimochodem, zde naše IDEA karbonová kola také testujeme a můžeme potvrdit, že při váze jezdce 120 kg kola nezaznamenala žádnou změnu na brzdné ploše). Při tomto sjezdu dokáže zkušený jezdec docílit rychlosti přes 80 km/h, ale tento styl doporučujeme pouze zkušeným jezdcům. Po sjetí tohoto kopce se většinou osvěžíme v přístavu Sa Calobra a připravíme na cestu zpět – ano, jiný způsob jak se odtamtud dostat je tento kopec vystoupat. Naší skupině trvá překonat toto stoupání cca za hodinu a půl, ale na Stravě budou určitě jiné časy k překonání.

 

team clanek

 

7) Oslavit úspěch kempu ve steak housu Sa Farinera.

Když se náš kemp chýlí do své závěrečné části, rádi zhodnotíme jeho úspěch nad kvalitním jídlem a sklenkou červeného. K tomuto účelu nám nejlépe slouží vyhlášený steak house v Palmě, který nese název Sa Farinera. Líbí se nám příjemná útulná atmosféra a skvělý personál, který nám vždy rád pomůže s výběrem toho nejlepšího jídla. Nejraději volíme 300g steak hovězího, grilovanou zeleninu a vynikající místní víno. Neodepřeme si ani sladkou tečku v podobě tiramisu nebo domácí zmrzliny.

8) Vychutnat si kávu v Troya Restaurante ve Valldemosse.

Poslední trénink často volíme spíš jako závěrečné vyjetí. Trasa vede z Palmy přes Soller, Deiu až do Valldemossy, kde jsou k vidění ty nejmalebnější místa na Mallorce. Když dorazíme do Valledomossy, projdeme celé historické centrum až k místu, kde je krásný výhled na mandloňové svahy a zelené údolí. Na tomto místě se nachází Troya Restaurante, kde nabízejí kromě vybraných pochoutek i skvělou kávu. My se tu sice zastavíme jenom na kávu a případně něco sladkého, ale i tak si tu skvěle vychutnáme úžasnou atmosféru malého mallorského městečka uprostřed hor.

 

posledni mallorca


Tak co, přesvědčili jsme Vás? Více informací o IDEA kempu naleznete ZDE.