Z Rafkarna IDEA Cycling mezi profesionály

Z Rafkarna IDEA Cycling mezi profesionály

Náš tým Rafkarna IDEA cycling funguje od roku 2016. Naším cílem bylo hlavně zprostředkovat autentický zážitek ze silniční cyklistiky a zajistit kvalitní zázemí během silničních amatérských závodů. Někdo by mohl říct, že jsme ke splnění takového cíle neměli moc času. Za tak krátkou dobu ovšem vznikly dvě divize týmu, tzv. A team a Open team a můžeme s hrdostí říct, že se našim závodníkům daří skvělá umístění během různých závodů napříč ČR. Za 5 let existence týmu jsme měli možnost setkat se a společně závodit se spoustou skvělých závodníků, kteří rozšířili naše řady. Je ovšem přirozené, že někteří vynikají svými schopnostmi natolik, že jim byla nabídnuta možnost závodit za „atraktivnější barvy“.

 

Těmito závodníky byli i Dominik Horák a Josh Davies, které jsme poprosili, jestli by mohli popsat, jak se jim líbilo jejich působení v týmu Rafkarna IDEA cycling.

 

 118930619 418952329069783 484801237161489413 n

Dominik Horák, AC Sparta Praha cycling (20 let)

Členem týmu Rafkarna IDEA cycling jsem byl sezónu 2020. Byla to moje první sezóna mezi elitou, a proto bylo důležité zvolit správný tým. Ozval jsem se Ondrovi Rybínovi a ten mě vzal do A týmu. Během sezóny jsem potkal spoustu úžasných lidí a dostal spoustu užitečných rad do závodění mezi elitními týmy. První silniční závod pro mě byl velice nezvyklý, vždy jsem jezdil jen MTB závody a soustředil se pouze na svůj výkon. Před startem si nás Ondra zavolal a řekl nám taktiku a byl z toho první sezónní úspěch pro tým, kdy Ondra dojel na 3. místě. Měl jsem obrovskou radost, že jsem byl součástí toho úspěchu. Od toho závodu se vše zlomilo a já se začal soustředit hlavně na silniční závody.

 

118930619 41


Během jednoho roku jsem měl také možnost vyzkoušet materiál IDEA, konkrétně jsem měla karbonové kolo IDEA R1 a karbonová kola IDEA Calobra. A mohu je každému doporučit. Celou dobu jsme měli zajištěnou podporu od týmu. Byl jsem velice překvapen profesionálním přístupem, servisem a zabezpečením na závodech. Skvělá parta okolo týmu je další důvod, proč rád přijmu pozvání a vždy se rád vracím na kempy s týmem Rafkarna IDEA cycling. Ondra mi také moc pomohl při shánění nového týmu. Snažil se, abych se mohl v kariéře posouvat stále dopředu a mohl se účastnit mezinárodních závodů z kalendáře UCI.

Tímto bych rád znovu poděkoval celému týmu Rafkarna IDEA cycling a to především Ondrovi Rybínovi a Danovi Rybínovi.

 

josh

Josh Davies, CK Příbram Fany Gastro (24 let)

ENG „I spent two great years with the Rafkarna IDEA Cycling Team. During that time I met many excellent people, learnt a lot and have made many memories. There are two main things that really stand out to me from my time with the team, firstly the sense of community around the team. For me, as a non-Czech speaker I was apprehensive when joining the team, but immediately felt welcome and at home. Everyone is very accommodating and fun to be around, the team camps each year are some of the best days I’ve had riding a bike because of the people who were there. The way the team and Ondrej Rybin in particular have cultivated this amazing atmosphere and community is something really commendable and it is something that they should feel incredibly proud of and something which I feel proud to have been a part of.

The second thing to really stand out from my time with Rafkarna is the amount I have been able to learn from the other riders on the team. To be able to learn from and soak up the advice, help and support guys like Ondrej Rybin, Honza Bryxi and many others who have experienced a lot in this sport has been invaluable to me and has helped me develop over the last two years, not only physically but also mentally and tactically. Even with the difficulties we have all experienced over the last two years, I will always look back on my two years with Rafkarna with fond memories and I will continue to enjoy being part of the excellent community around Rafkarna even if I am no longer a racer for the team.“

 

CZ „S týmem Rafkarna IDEA cycling jsem strávil skvělé dva roky. Za tu dobu jsem poznal mnoho úžasných lidí, hodně se naučil a získal spoustu vzpomínek. Jsou dvě hlavní věci, které se z doby strávené v týmu opravdu vyjímají. Za prvé smysl pro komunitu kolem týmu. Pro mě, jako nečesky mluvícího, jsem se vstupu do týmu obával, ale hned jsem se cítil vítán a jako doma. Všichni jsou velmi vstřícní a je s nimi zábava. Týmové kempy jsou pro mě každý rok jedny z nejlepších dnů, které jsem zažil na kole a to díky lidem, kteří tam byli. Způsob, jakým tým a zvláště Ondřej Rybín vytvořili tuto úžasnou atmosféru a komunitu, je něco opravdu chvályhodného a je to něco, na co by měli být neuvěřitelně hrdí, a já jsem hrdý, že jsem toho mohl být součástí.

Druhá věc, která na mě měla opravdu vliv během mého působení v Rafkarně, je množství věcí, které jsem se mohl naučit od ostatních jezdců v týmu. Mít možnost učit se a nasávat rady, pomáhat a podporovat kluky jako Ondřej Rybín, Honza Bryxi a mnoho dalších, kteří toho v tomto sportu hodně zažili, bylo pro mě neocenitelné a pomohlo mi to se za poslední dva roky rozvíjet, nejen fyzicky, ale i psychicky a takticky. I přes potíže, které jsme všichni za poslední dva roky zažili, budu vždy vzpomínat na své dva roky s Rafkarnou s příjemnými vzpomínkami a nadále si budu užívat být součástí skvělé komunity kolem Rafkarny, i když už nejsem její závodník.“

 

IMG 20220427 114716

 

Chcete se i VY stát členem našeho týmu Rafkarna IDEA cycling?