Kdo jezdí na Brompton, má styl

Kdo jezdí na Brompton, má styl

I letos se Hradec Králově těší na výjimečný cyklistický zážitek! V rámci městského kritéria Velká cena Hradce Králové 28. srpna 2022, se bude konat závod na celosvětovém fenoménu Brompton – unikátních skládacích kolech. CYKLOSPECIALITY Brompton Mistrovství ČR a SR odstartuje ve 14:30 hodin na Masarykově náměstí.

brom1

 Samotný závod bude mít 5 kol, avšak 1. kolo exhibiční. Součástí je samozřejmě i tradiční soutěž Brompton Best Dress – tedy soutěž o nejoriginálnější kostým. A o tom, že je kostým jednou z hlavních částí závodu nás poučil Pavel Pánek z hradecké pobočky firmy Cyklospeciality, která je výhradním dovozcem značky Brompton pro Česko a Slovensko. Co tedy musí splňovat správný Bromtpon dress code?

 1. Přilba

Bezpečnost především! V dnešní době naštětí není problém najít tu opravdu stylovou. Například ZDE

prilbab

 2. Košile 

Délka rukávu je dle libosti jezdce, ale bez konflíčků a límečku to nepůjde.

kosilleb

3. Kravata nebo motýlek

Správně zvolená kravata nebo motýlek je pak třešní na dortu k doladění košile. Ženy také mohou ozdobit svou košili například šátkem. 

motylekb 
4. Kraťasy nebo sukně

Určitě se nehodí džínovina nebo teplákovina. Ideální je volit tzv. chino kraťasy.

kratasyb

5. Ponožky do půlky lýtek

K cyklistice obecně patří vysoké ponožky s originálním potiskem. Zde se meze nekladou.

ponozkyb

6. Zákaz sportovního a funkčního oblečení 

K tomu není co dodat. 

lycrab

Pokud i vy máte kolo Brompton, přijďte si zazávodit na Cyklospeciality Brompton Mistrovství ČR a SR 2022 a ukažte svůj style! Nemáte svůj Brompton? Nevadí! Na akci bude také půjčovna, kde si budete tuto legendární skládačku moci vyzkoušet.