×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 992
Uvádíme na trh IDEA STRNADEL S1!

Uvádíme na trh IDEA STRNADEL S1!

Celá myšlenka začít s výrobou karbonových rámů pro koloběh začala v roce 2014, kdy Libor Strnadel vyrobil první rám na 20“ kolech, který byl primárně určen jako posouvadlo po depu pro motorsport. Zájem o tyto koloběžky byl obrovský a tak jsme se rozhodli zacílit naši výrobu přímo na sportovní koloběh, jehož výsledkem je nová IDEA STRNADEL S1 na silničních kolech o rozměru 28“.

 

Závodní rámy IDEA STRNADEL S1 se začaly vyrábět v průběhu roku 2016. V následujícím roce 2017 pak probíhalo testování a vývoj samotného technologického postupu. Výsledkem je celokarbonový rám o váze 1750 gramů, u kterého byly použity ty nejdokonalejší materiály, které dnešní trh nabízí.

 

Libor Strnadel: „Technologický postup a použité materiály jsou naše výrobní tajemství. V tuto chvíli nebudeme zveřejňovat žádné konkrétnější informace.“

 

IDEA STRNADEL S1 prezentace

 

 

Koupit IDEA STRNADEL S1

 

 

Konfigurátor komponentů

 

 

 

 

 

 

 Revoluce v koloběhu? To je nová IDEA STRNADEL S1!

 

IDEA_S1_geometrie.jpg

 

Parametry rámu:


Váha rámu 1750 gramů Celá koloběžka 4800 gramů
Přední kolo 28“ – 100 mm Zadní kolo 28“ – 100 mm
Váhový limit (rám) 120 kg Váhový limit (kola) 120 kg
Cena rámové sady* 44 900 Kč Doba dodání 14 dní

*Cena rámové sady obsahuje: rám, vidlice, hlavové složení, individuální lakování

 

Rám IDEA STRNADEL S1 byl podroben důkladnému testování, které pro nás zpracovali Ladislav Bartůněk (zátěžový test na 250 kg) a Marek Votroubek, který nám poskytnul data z napěťové analýzy.

 

Marek Votroubek: „Jedná se o řez středem nášlapu plochy rámu, kde se zobrazuje tok napětí podél výztužného jádra vyvolaný zatížením 980N (= 100kg) a to po pevnostní optimalizaci (současný stav).“ 

 

Vizualizace_FEA_media.jpg

 

Individuální design:


 

Rámy IDEA STRNADEL S1 vynikají kromě svých vlastností i unikátním designem. Naším zákazníkům nabízíme možnost tvorby individuálního designu, který pro nás zpracovává Ladislav Gášek (LadaGas Design). 

 

V ceně rámu je lakování dle prezentace na obrázku. Zákazník může vybírat barvu vnitřního lakování a základní barvu rámu. Dále je možno doladit barvu loga ID a značky IDEA STRNADEL.

 

 IDEA_S1_design.jpg

 

Výroba a prodej:


 

Výroba je již kompletně připravena, nicméně jedná se o malosériovou výrobu, kde kvalita vítězí nad kvantitou. Naše výrobní kapacita je v tuto chvíli 5 rámů za měsíc. Prodeje chceme cílit kromě tuzemského trhu především na Holandsko, Finsko, Kanadu a Austrálii.

 

Dodání rámu je odhadováno na 14 dní od objednání. Rámy jsou vyrobené na sklad v surové karbonové povrchové úpravě. 14 dní je tedy odhadovaný čas na vytvoření designu a samotné lakování.

 

Na webu www.rafkarna.cz je možné zakoupit koloběžku IDEA STRNADEL S1 ve třech konfiguracích:

Rámová sada: rám, vidlice, hlavové složení, individuální lakování – 44 900 Kč

Závodní set: rámová sada + zapletená kola IDEA T5 – 64 900 Kč

Závodní komplet: rámová sada + zapletená kola IDEA T5 + komponenty – 74 900 Kč

 

Výhradní prodejce rámů IDEA STRNADEL S1: www.rafkarna.cz, www.ideabikes.com