5157667393200795c5b3d384ca43f4ba.jpeg

1


ZAPLETENÁ KOLA IDEA ROUBAIX ULTRA

"nekompromisní pevnost karbonového výpletu je v kombinaci s ráfky IDEA dílem dokonalosti"

150 kg
váhový limit
2200 W
vydrží v nástupu
22 mm
vnitřní šířka ráfku
1190 g
IDEA C35 ROUBAIX ULTRA
calobra hlavniclanek2

 

Karbonové ráfky IDEA GRAVEL ROUBAIX ULTRA

Nová řada karbonových ráfků byla kompletně vytvořena pro stavbu zapletených kol na GRAVEL BIKE. Ráfky jsou nově postaveny se speciální geometrií pro zvýšení odolnosti ráfku v terénu a novou bezdušovou technologií TIRE FIT. U nových ráfků klademe velký důraz na vyvážení kol. Nové modely z řady ROUBAIX jsou perfektně vyvážené a nedochází u nich k nežádoucímu házení, které způsobuje nevyvážení kol.

 

Všechny naše ráfky jsou v provedení IDEA UD SILK MAT. Tento design vypadá velmi elegantně a zvýrazňuje tak celkový vzhled zapletených kol. Další novinkou je také nový design polepu ráfků, který získal dravější vzhled. Samozřejmostí je pestrý výběr barev. Navíc je každý ráfek zároveň nositelem loga IDEA, které zaručuje originální ráfky z dílny Rafkarny.

calobra hlavniclanek3

NÁBOJE IDEA F1 ULTRA DISC

Silniční náboje IDEA F1 ULTRA DISC jsou vyrobeny přímo pro zapletená kola s karbonovým výpletem. Přepracované uložení ložisek, straightpull geometrie a nízká váha zaručují perfektní přenos síly bez žádných ztát. Přední i zadní náboj je konstruovaný na 20 děr s 2x kříženým výpletem a uchycením brzdových kotoučů na Centerlock. Pevné osy nábojů jsou přední 100/12 a zadní 142/12.

 

Vnější ložiska jsou kompletně utěsněna, aby se zabránilo vnikání nečistot, zatímco vnitřní těsnění je bezkontaktní, aby se snížil valivý odpor. Náboje jsou dodávány buď ve variantě s nerezovými ložsiky TPI nebo s prémiovými keramickými ložisky ENDURO.

calobra hlavniclanek4

Ložiska ENDURO ceramic

Silniční náboje IDEA F1 ULTRA jsou nabízeny s nerezovými nebo keramickými ložisky ENDURO. Hlavními výhodami těchto ložisek jsou: velmi nízké tření, lepší přenos výkonu a tím úspora wattů a zvýšená životnost ložisek. Keramické kuličky ENDURO jsou o 400 % hladší, o 120 % tvrdší a o 60 % lehčí než standardní ocelová ložiska běžně používaná v cyklistickém průmyslu.

calobra ultra hlavni4

KARBONOVÉ ŠPICE IDEA F1 AERO CARBON

Naprostou revolucí mezi celokarbonovými koly s karbonovým výpletem jsou špice IDEA F1 ULTRA AERO. U lehkých karbonových kol je hmotnost špic velmi důležitá, protože rozdíl mezi ocelovými a karbonovými špicemi může dělat i 200 gramů na páru. Karbonová Špice o váze 2g s aero profilem a možností napnutí až na 140 kg zajišťuje nejenom skvělé jízdní vlastnosti ale i bezpečnost.

 

Jedná se o první špice na trhu, které jsou servisovatelné stejným způsobem jako standardní ocelové výplety. Výhodami u servisu toho výpletu jsou: Zapletená kola se centrují přes niple a případná výměna je možná i po jednom kusu. Vlastnosti zapleteného kola s IDEA F1 ULTRA AERO jsou ovšem stejné celokoarbonového výpletu.

NIPLE IDEA F1 ULTRA BOLT

Hliníkové niple IDEA F1 ULTRA BOLT jsou speciálně vyrobené pro karbonové špice IDEA F1 AERO CARBON. Tyto niple jsou ideální pro stavbu závodních kol, kde je kladen maximální důraz na výkon.

 

Pro vyšší stabilitu výpletu je závit špic zalepen středně pevnostním lepidlem Loctitie 222, které umožňuje i případné další centrování. Samotná výměna niplů probíhá stejným způsobem jako u klasických niplů pro ocelové špice. Niple o průměru 4,0 mm jsou určeny pro vnitřní centrování.

 

 

calobra ultra hlavni4

ORIGINÁLNÍ RÁFKY IDEA

Každý ráfek IDEA má kromě unikátní povrchové úpravy speciální brzdné plochy i přímo lakované logo v kanálu ráfku vždy naproti ventilku. To vše jsou znaky originálních ráfků IDEA, které jako jedny z mála na trhu garantují 100% spolehlivost a nájezd přes 50 000 km.

 

V zátěži na dynamometru jsou ráfky IDEA schopné zvládnout zátěž 1400 W po dobu 100 sekund při maximální dosažené teplotě 210 stupňů Celsia. To vše garantuje dlouhodobou spolehlivost a bezpečnost ráfků i při extrémním zatížení.

 

INDIVIDUÁLNÍ DESIGN

Otevřete IDEA DESIGN BOOK a vylaďte svá nová kola k dokonalosti. Kromě základních designů a barev nabízíme i zakázkové lakování špic a další individuální úpravy.

 

 Design samotných ráfků je tvořen řezanou grafikou, pro kterou používáme výhradně folie Oracal 751C s živostností až 10 let. Špice a další komponenty kol jsou lakovány přímo u nás v lakovně, takže dokážeme vyjít vstříc s jakýmkoliv odstínem. Celkový vzhled kol je možné podtrhnout vypáleným podpisem laserem nebo jiným motivem na nábojích kol.

Kvalita prověřena v závodech

VIDEO


ZAPLETENÁ KOLA IDEA ROUBAIX ULTRA

 idea roubaix ultra karbonové ráfky / idea f1 aero karbonové špice / spolehlivé a servisovatelné

IDEA ROUBAIX ULTRA TYP VÁHA KARBONOVÝ VÝPLET NÁBOJE LIMIT
IDEA C35 ROUBAIX ULTRA Plášť - hookless 1 190 g IDEA F1 AERO CARBON IDEA F1 ULTRA 150 kg
IDEA C45 ROUBAIX ULTRA Plášť - hookless 1 260 g IDEA F1 AERO CARBON IDEA F1 ULTRA 150 kg

 

Zapletená kola jsou dodávána ve variantě s nerezovými nebo keramickými ložsiky ENDURO. K dispozici s ořechy Shimano, Sram a Campagnolo.

ESHOP


Na vývoji zapletených kol IDEA se podílím již třetí sezonu. Společně se nám podařilo vytvořit exkluzivní řadu zapletených kol IDEA CALOBRA ULTRA, která splňuje všechny mé představy o maximální kvalitě zapletených kol. V rámci tréninků absolvuji nespočet sprintů, pevných startů a také rychlostních úseků za autem, kde se rychlost pohybuje za hranicí 100 km/h. Při všech těchto trénincích potřebuji mít jistotu, že mě materiál nezradí. U kol IDEA jsem si jistý, že mě podrží, jak při vysoké rychlosti za autem, tak i při maximálním nástupu nad 2200 wattů! I díky tomu jsem velice rád, že se Rafkarně podařilo technologii karbonových špic přenést i do gravelové řady ROUBAIX!

Tomáš Bábek - vícemistr světa na dráze a účastník OH v TOKIU

 

GEOMETRIE RÁFKŮ IDEA ROUBAIX ULTRA

IDEA C35 ROUBAIX ULTRA
340 g / ERD: 574 mm
Plášťový - hookless ráfek 35mm
HTM carbon T800
Váhový limit 150 kg

Tire fit - bezdušový systém
Povrch ráfku: UD silk mat
4D vrtané díry pro niple
IDEA C45 ROUBAIX ULTRA
370 g / ERD: 554 mm
Plášťový - hookless ráfek 45mm
HTM carbon T800
Váhový limit 150 kg

Tire fit - bezdušový systém
Povrch ráfku: UD silk mat
4D vrtané díry pro niple