8c8b693af0569af85bfdda30efb6939b.jpeg

1


ZAPLETENÁ KOLA IDEA ROUBAIX

"stvořena pro jízdu v terénu a prašných cestách, ale stále jsou dostatečně rychlá na asfaltu"

120 kg
váhový limit
2200 W
vydrží v nástupu
24 mm
vnitřní šířka ráfku
1380 g
IDEA C30 ROUBAIX
calobra hlavniclanek2

 

Karbonové ráfky IDEA GRAVEL ROUBAIX

Nová řada karbonových ráfků byla kompletně vytvořena pro stavbu zapletených kol na GRAVEL BIKE. Ráfky jsou nově postaveny se speciální geometrií pro zvýšení odolnosti ráfku v terénu a novou bezdušovou technologií TIRE FIT. U nových ráfků klademe velký důraz na vyvážení kol. Nové modely z řady ROUBAIX jsou perfektně vyvážené a nedochází u nich k nežádoucímu házení, které způsobuje nevyvážení kol.

 

Všechny naše ráfky jsou v provedení IDEA UD SILK MAT. Tento design vypadá velmi elegantně a zvýrazňuje tak celkový vzhled zapletených kol. Další novinkou je také nový design polepu ráfků, který získal dravější vzhled. Samozřejmostí je pestrý výběr barev. Navíc je každý ráfek zároveň nositelem loga IDEA, které zaručuje originální ráfky z dílny Rafkarny.

calobra hlavniclanek3

Náboje DT Swiss 350 DISC

Tradiční švýcarská značka DT Swiss pro nás znamená záruku nejvyšší kvality našich zapletených kol. Proto Vám přinášíme unikátní spojení nábojů DT Swiss 350 s našimi ráfky IDEA v edici CALOBRA. Řada nábojů DT Swiss 350 je v poměru cena/výkon naprosto nepřekonatelná. Díky přenosu síly, kterou zabezpečuje Ratchet System (patentovaný systém volnoběhu s vysoce přesnými ozubenými pojistnými podložkami, viz níže), zaručuje vysokou spolehlivost.

 

Řada zapletených kol pro DISC brzdy je zaplétána se specifikací 24/24 děr a osami 100/12 a 142/12. Pokud hledáte spolehlivá kola s vysokou pevností a 100% dostupností náhradních dílů, tato kola jsou Vaše jasná volba!

calobra ultra hlavni4

UNIKÁTNÍ DT SWISS RATCHET SYSTEM

Unikátní patentovaný záběrový systém tvoří dvě nezávislé zubatky, přes které se přenáší síla do celé pohonné soustavy. Systém vyniká především svou spolehlivostí a rychlostí záběru, který je téměř bez ztrát, protože je zatížení rovnoměrně rozloženo na velké kontaktní ploše.

 

Další výhodou je 100% kompatibilita s dalšími náhradními díly a konverzními kity. Zásuvná konstrukce nábojů navíc umožňuje rychlou údržbu bez použití nářadí.

calobra hlavniclanek4

AERO ŠPICE DT SWISS

Pro nabízená zapletená kola IDEA GRAVEL ROUBAIX jsme zvolili špice od tradiční švýcarské značky DT Swiss. Pro celou modelovou řadu s výškou ráfku 30, 40 mm jsme zvolili neztenčené špice DT Swiss Aerocomp, které disponují výbornou tahovou a boční pevností. V předním i zadním kole je 24 špic, což je díky vysoké pevnosti všech komponentů naprosto dostačující i při hrubém zacházení v těžším terénu.

 

Technická data ze zátěžového a aerodynamického testování naleznete v IDEA TEST LAB.

calobra ultra hlavni4

ORIGINÁLNÍ RÁFKY IDEA

Každý ráfek IDEA má kromě unikátní povrchové úpravy speciální brzdné plochy i přímo lakované logo v kanálu ráfku vždy naproti ventilku. To vše jsou znaky originálních ráfků IDEA, které jako jedny z mála na trhu garantují 100% spolehlivost a nájezd přes 50 000 km.

 

V zátěži na dynamometru jsou ráfky IDEA schopné zvládnout zátěž 1400 W po dobu 100 sekund při maximální dosažené teplotě 210 stupňů Celsia. To vše garantuje dlouhodobou spolehlivost a bezpečnost ráfků i při extrémním zatížení.

INDIVIDUÁLNÍ DESIGN

Otevřete IDEA DESIGN BOOK a vylaďte svá nová kola k dokonalosti. Kromě základních designů a barev nabízíme i zakázkové lakování špic a další individuální úpravy.

 

 Design samotných ráfků je tvořen řezanou grafikou, pro kterou používáme výhradně folie Oracal 751C s živostností až 10 let. Špice a další komponenty kol jsou lakovány přímo u nás v lakovně, takže dokážeme vyjít vstříc s jakýmkoliv odstínem. Celkový vzhled kol je možné podtrhnout vypáleným podpisem laserem nebo jiným motivem na nábojích kol.

Kvalita prověřena v závodech

VIDEO

NOVÁ PRÉMIOVÁ EDICE GRAVEL KOL JIŽ V KVĚTNU 2022

"poznejte sílu a stabilitu karbonového výpletu v gravelovém provedení IDEA ROUBAIX ULTRA"


IDEA ROUBAIX ULTRA TYP VÁHA SETU KARBONOVÉ ŠPICE NÁBOJE PRODEJ
IDEA C35 ROUBAIX ULTRA Plášť - tubeless ready 1 120 g IDEA F1 AERO CARBON IDEA F1 ULTRA 05/2022
IDEA C45 ROUBAIX ULTRA Plášť - tubeless ready 1 220 g IDEA F1 AERO CARBON IDEA F1 ULTRA 05/2022

 

Zapletená kola budou dodávána ve variantě s ložisky Ceramicspeed nebo se standardními ložisky EZO Japan.

Na vývoji zapletených kol IDEA se podílím již třetí sezonu. Společně se nám podařilo vytvořit exkluzivní řadu zapletených kol IDEA CALOBRA ULTRA, která splňuje všechny mé představy o maximální kvalitě zapletených kol. V rámci tréninků absolvuji nespočet sprintů, pevných startů a také rychlostních úseků za autem, kde se rychlost pohybuje za hranicí 100 km/h. Při všech těchto trénincích potřebuji mít jistotu, že mě materiál nezradí. U kol IDEA jsem si jistý, že mě podrží, jak při vysoké rychlosti za autem, tak i při maximálním nástupu nad 2200 wattů! I díky tomu jsem velice rád, že se Rafkarně podařilo technologii karbonových špic přenést i do gravelové řady ROUBAIX!

Tomáš Bábek - vícemistr světa na dráze

 

GEOMETRIE RÁFKŮ IDEA ROUBAIX ULTRA

IDEA C35 ROUBAIX ULTRA
330 g / ERD: 574 mm
Plášťový - bezdušový ráfek 35mm
HTM carbon T800
Váhový limit 150 kg

Tire fit - bezdušový systém
Povrch ráfku: UD silk mat
4D vrtané díry pro niple
IDEA C45 ROUBAIX ULTRA
380 g / ERD: 584 mm
Plášťový - bezdušový ráfek 45mm
HTM carbon T800
Váhový limit 150 kg

Tire fit - bezdušový systém
Povrch ráfku: UD silk mat
4D vrtané díry pro niple