Machačová a Rybín slaví úspěchy v Českém poháru

Machačová a Rybín slaví úspěchy v Českém poháru

Český pohár mládeže a žen na silnici měl další pokračování v Židovicích, který se jel jako Memoriál J. Menharta a L. Hellera. Mezi ženami vybojovala další jasné prvenství na trati dlouhé 73 kilometrů Jarmila Machačová z Dukly Praha, která přijela do cíle s náskokem 42 vteřin před Nikolou Noskovou a o 4:56 před Pavlou Havlíkovou (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.). Mezi juniory, kteří jeli 109 kilometrů, se rozhodovalo ve spurtu šestice závodníků z nich nejvíce sil měl  Kryštof Solař (Expres CZ - Merida Team Kolín), jež vyhrál před Danielem Rybínem (Dukla Praha) a Vojtěchem Sedláčkem z CK Příbram - Fany Gastro.

Výsledky:

Junioři (109 km):

1. Solař (Expres CZ - Merida Team Kolín) 2:42:24, 2. Rybín (Dukla Praha), 3. Sedláček (CK Příbram - Fany Gastro), 4. Drdek (Cycling Academy Tábor), 5. Šimůnek (KC Koopereativa Jablonec n. N.), 6. Otruba (Mapei Merida Kaňkovský) všichni stejný čas.

Ženy (73 km):

1.  Machačová (Dukla Praha) 1:59:05, 2. Nosková +42, 3. Havlíkovou (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.) +4:56, 4. Bajgerová (všechny KC Koopereativa Jablonec n.N.), 5. Drdová (Dukla Praha), 6,. Voráčová (TJ Uničov) všechny +5:03.