Další vítězný víkend pro Rafkarna IDEA Cycling Team

Další vítězný víkend pro Rafkarna IDEA Cycling Team

Závodní program týmu Rafkarna IDEA Cycling pokračoval i tento víkend a to v Sezemicích u Pardubic, kde se konala nejprve v sobotu časovka a v neděli silniční závod. Oba závody byly součástí Extraligy masters, nicméně účast závodníků prakticky ze všech míst republiky značně zvyšovala úroveň závodu.

 

Časovka jednotlivců:

Nejlépe si v časovce vedl Dominik Chlupáč, který prokázal zlepšující se formu a v dosáhl na celkové první místo v kategorii (3. místo celkově). Další závodníci týmu Ladislav Gášek a Veronika Hepnarová pojali časovku vzhledem k dalšímu průběhu sezony tréninkově.

 

Silniční závod jednotlivců:

Zde se odehrála naprostá dominance týmu Rafkarna IDEA Cycling. Aktivní přístup všech závodníků od prvních metrů vytvořil i první únik závodu, ve kterém byl zástupce našeho týmu Filip Trenda. Skupina čtyřech závodníků včetně Filipa si vytvořila až dvouminutový náskok, nicméně zhruba kolem poloviny závodu byla díky zvýšené aktivitě pelotonu dostižena. Po dojetí skupiny uprchlíků doslova roztrhal startovní pole Dominik Chlupáč, se kterým se udrželo pouze pět závodníků, kteří společně pokračovali až do cíle závodu. V samotném závěru nepřipustil Dominik žádné komplikace a suverénně si dojel pro další vítězství v sezoně.