Recenze IDEA STRNADEL S1 od Rafal Smialkowski

Recenze IDEA STRNADEL S1 od Rafal Smialkowski

Když jsem poprvé viděl závodní rám IDEA S1, hned jsem věděl, že si ho budu muset pořídit. Byl jsem velmi překvapen, když jsem se dozvěděl, že se jedná o českou výrobu firmy www.rafkarna.cz kousek od mého města. Původní rám Kickbike není těžký, ale první dojem z koloběžky IDEA S1 s váhou pod 5kg byl ohromující. Nebyl jsem si jistý, jestli bude takto lehká konstrukce zároveň stabilní při vyšších rychlostech, ale hned po první jízdě jsem měl jasno. S každým odrazem IDEA S1 velice živě zrychluje a je zároveň snadné udržet stabilní rychlost.

 

Rafal Smialkowski (Polsko)

 

Zpočátku jsem si musel zvyknout na kratší nášlap, ale byla to jen otázka zvyku. Výhodnou krátkého nášlapu a nízkého těžiště je především výrazně efektivnější odraz. Nejsem příznivcem rychlé jízdy z kopce, ale ani v tomto směru mě IDEA S1 nezklamala. Na koloběžce a především na některých závodech (ČP Plzeň) není potřeba moc brzdit, nicméně i v rychlostech nad 60 km/h byla IDEA S1 naprosto absolutně čitelná a stabilní.

 

IDEA S1 race

 

Každému sjezdu vždy předchází výjezd a tam je IDEA S1 naprostou královnou. Díky nízké váze a těžišti výborně drží rychlost. Je to určitě rám pro ty, kteří mají závodní ambice. Závodní design doplňují kvalitní kola a doplňky, které Vám umožní plně využít potenciál karbonového rámu IDEA S1. Firma Rafkarna CZ nabízí i zapůjčení kompletní závodní koloběžky, což usnadňuje rozhodování.

 

idea S1 carbon footbike

 

Originální hodnocení od Rafal Smialkowski

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem JĄ w Internecie, to wiedziałem że niedługo będę sie na niej ścigał. Jakież było moje zdziwienie, kiedy dowiedziałem się, że to czeska konstrukcja i do tego od producenta (https://www.rafkarna.cz/)niedalej niż 200 km od mojego miasta! Mój stary kickbike nie jest ciężki, ale pierwsze wrażenie z trzymania 5kg kawałka karbonu były oszołamiające. Nie byłem pewien czy tak lekka konstrukcja będzie stabilnie trzymać mnie na szosie. Ale wraz z pierwszymi odepchnięciami to wrażenie całkowicie znikło. Pomimo mojej wciąż dalekiej od doskonałości techniki odepchnięcia, IDEA "płynie" do przodu, a przy każdym "kicku" odczuwam stabilne "trzymanie" prędkości.

Z początku trochę trudności stanowiło to, że platforma jest nieco węższa niż miały moje poprzednie hulajnogi. Ale to jedynie kwestia treningu. A zaletą wąskiej platformy, jest możliwość odepchnięcia blisko osi środka ciężkości.

Nie jestem fanem bicia prędkości na zjazdach, ale i w tym wypadku IDEA mnie nie rozczarowała. Jeżeli znacie zawody w czeskim Pilznie, to wiecie że są tam miejsca gdzie o hamowaniu można zapomnieć. Ale nawet przy prędkości grubo ponad 60 kmh nie odczuwałem niepokojących drgań konstrukcji i trudności w utrzymaniu właściwego kursu na zjeździe.

Jak są zjazdy to muszą być i podjazdy. I tu bezapelacyjnie IDEA jest królową! "Trzyma" prędkość, Zdecydowanie jest to sprzęt dla tych, którzy myślą o ambitnym ściganiu (nawet amatorskim). Dopełnieniem "wyścigowej" konstrukcji muszą być wysokiej jakości koła, które pozwolą w pełni wykorzystać zalety karbonowej ramy. Rafkarna.cz ma opcje wypożyczenia hulajnogi, co bardzo ułatwia podjęcie decyzji.

 

KATALOG IDEA STRNADEL S1