Nová edice kol IDEA CALOBRA ULTRA

Nová edice kol IDEA CALOBRA ULTRA

Nová generace zapletených kol IDEA CALOBRA ULTRA představuje maximální evoluci v oblasti zapletených kol. Nová generace kol disponuje nejnovějšími dostupnými materiály a technologiemi, díky kterým dosahuje výborné pevnosti s váhovým limitem 150 kg a hmotnosti, která začíná na 970 gramech u modelu IDEA T35 ULTRA.

 

Ondřej Rybín (Rafkarna CZ)

 

Náboje IDEA F1 ULTRA jsou nabízeny se standardními ložisky EZO Japan nebo s exkluzivními keramickými ložisky značky CeramicSpeed! Výhody ložisek CeramicSpeed jsou velmi nízké tření, lepší přenos výkonu a zvýšená životnost ložisek. CeramicSpeed kuličky jsou o 400% hladší, o 128% tvrdší a o 58% lehčí než standardní ocelová ložiska běžně používaná v cyklistickém průmyslu.

 

idea ceramicspeed hubs

 

Revolucí mezi celokarbonovými koly s karbonovým výpletem jsou špice IDEA F1 ULTRA AERO. Špice o váze 2g s aero profilem a možností napnutí až na 140 kg jsou jen začátek. Jedná se o první špice na trhu, které jsou servisovatelné stejným způsobem jako standardní ocelové výplety. Centrování přes niple, výměna po jednom kusu, ale přitom pevnost a vlastnosti celkoarbonového výpletu. To jsou nové IDEA F1 ULTRA AERO!

 

idea carbon spice f1

 

Nové náboje IDEA F1 ULTRA jsou vyrobeny přímo pro zapletená kola s karbonovým výpletem. Přepracované uložení ložisek, straightpull geometrie a nízká váha zaručují perfektní přenos síly bez žádných ztrát. Přední náboj je konstruován na 16 děr - radiál a zadní náboj na 21 děr s kombinovaným výpletem 7/14. Náboje jsou dodávány buď ve variantě se standardními ložisky EZO Japan nebo s prémiovými keramickými ložisky Ceramicspeed.

 

idea f1 naboje

 

Ráfky IDEA CALOBRA ULTRA

 

Nová strukturovaná brzdná plocha DIAMOND 280 stojí za perfektním brzdným výkonem ráfků IDEA za sucha i mokra. Nově navržená struktura odvádí jak teplo, tak i vodu z brzdné plochy a ráfek tak dosahuje komplexně stabilnějších vlastností. Díky technologii DIAMOND 280, která dosahuje tvrdosti Mohs 9,5 a tepelné odolnosti 280 stupňů celsia jsou ráfky i po několika tisících kilometrech bez známek probrždění. Kromě nové brzdné plochy jsme vylepšili i design ráfků, který je nové v provedení IDEA UD SILK MAT. Design vypadá elegantně a zvýrazňuje celkový vzhled zapletených kol.

 

idea karbon rafek

 

Kompletní katalog zapletených kol IDEA CALOBRA ULTRA