Hrstka do nové sezony s novým trenérem!

Hrstka do nové sezony s novým trenérem!

Jiří Brázdil je poslední posilou týmu Rafkarna IDEA Cycling pro rok 2020. Jirka je zkušený cyklista s vysokým výkonnostním standardem, který dokáže pravidelně dojíždět v Českém poháru kolem 20. místa. Kromě role závodníka bude Jirka v týmu i na pozici hlavního trenéra, který se bude starat o přípravu našich závodníků. Největší naděje pak vkládáme do jeho spolupráce s Honzou Hrstkou, který už v letošní sezoně prokázal velký potenciál především v časovce jednotlivců.

 

Ondřej Rybín (Rafkarna IDEA Cycling Team)

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

Honza absolvoval o uplynulém víkendu zátěžový test u trenéra Jirky Brázdila, který se ve zlínském Fyziomovement studiu zaměřuje na diagnostiku výkonu a trénink cyklistů. Pro zjištění aktuální Honzovi výkonnosti jsme zvolili Kombinovaný zátěžový test, který se skládá z měření koncentrace laktátu a monitorování svalové oxygenace (přísun a využití kyslíku ve svalu při zátěži).

 

team road foto 3

 

Honzova výkonnost je na vysoké úrovni. Jeho aerobní metabolismus je schopen pracovat při velmi vysokých wattech. I přepočet Wanp/kg byl excelentní. A to vzhledem k zimnímu období lze najít rezervu v tělesné hmotnosti. Takže tyto hodnoty mohou být v sezoně daleko lepší. Nutno podotknout také fakt, že ačkoliv donedávna byl Honza skvělý veslař, má skvělou techniku šlapání do pedálů. Nedělá mu problém i ve vysoké intenzitě točit kadencí přes 100 ot./min.

 

chorvatsko kolo zed

 

Honza má nejlepší předpoklady pro časovku a vrcholem sezony pro něj bude mistrovství republiky v Opočně, kde bude jistě chtít vylepšit skvělé 8.místo z loňského mistráku v kategorii ELITE. Na základě výsledků z testu jsme se s Honzou domluvili na tréninkové spolupráci, na co se zaměřit v přípravném období před prvními závody. Další zátěžový test absolvujeme před jarním soustředěním na Mallorce.

chorvatsko chcací