Reference nových kol IDEA C45 CALOBRA

Reference nových kol IDEA C45 CALOBRA

Když mi dosloužily hliníkové kola MAVIC Ksyrium Elite S, hledal jsem náhradu. Jako hobby cyklista, který kolo používá hlavně na dopravu do práce, ráno 30 km a odpoledne totéž nazpět, a k tomu nějaký ten víkendový výjezd, jsem váhal, zda se mi vyplatí karbonová kola, i vzhledem k pořizovací ceně. Ale rozhodl jsem se a pořídil si kola IDEA ROAD CALOBRA z webu www.rafkarna.cz. Nelitoval jsem ani minutu a už teď vím, že se mi to vyplatilo. Cestovní rychlost do práce se mi při stejné pocitové zátěži zvedla o 20 % a výlet z Rožnova do Frenštátu pod Radhoštěm zkratkou přes Pustevny byla jedna velká pohoda, jak stoupání nahoru, tak i sjezd dolů.

 

Ivo Rychlý


Když jsem nejprve vyměnil zadní kolo od vás, tak při stejném výkonu se mi průměrná rychlost zvedla na 24 km/h. A dnes i s novým přední kolem jsem úplně v pohodě měl průměr 26 km/h. Oproti předchozímu stavu to je zlepšení téměř o 30 %. No, dobré, dost dobré :-) 

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

Edice kol IDEA CALOBRA je postavena na nových ráfcích IDEA se speciální brzdnou plochou IDEA DIAMOND 280. Spolehlivost kol podtrhují špice DT Swiss Aero Comp SP a náboje DT Swiss 350.

 

idea calobra blog2

 

Speciální struktura brzdné plochy zajišťuje perfektní brzdný výkon.Při postupně zvyšované zátěži od 600 W až na 1400 W po dobu 100 sekund bylo dosaženo maximální teploty 210 stupňů celsia. Brzdná plocha byla po tomto testu bez známek poškození a opotřebení. Maximální tepelná odolnost ráfku byla stanovena na 280 stupňů celsia.

 

idea calobra blog

 

KATALOG IDEA CALOBRA