Ultramaratonec testuje CALOBRA ULTRA na sněhu

Ultramaratonec testuje CALOBRA ULTRA na sněhu

S Rafkarnou spolupracuji již několik let a když jsem dostal možnost vyzkoušet tuto novinku -  kola s karbonovými "dráty" a keramická ložiska k tomu, nemohl jsem se dočkat. Tak to už je výzva. Po dohodě jsme zvolili výšku ráfku 45 mm a byla to správná volba, jela naprosto perfektně. Abych vyzkoušel, co vše vydrží, vybral jsem trasu jak po silnici, tak i trošku v terénu a proto jsem obul crossové pláště. Kola byla skvěle tuhá, ale zároveň velmi pohodlná, přestože jsem střídal povrhy, kdy jsem jel během tréninku jak na silnici, tak po zmrzlé zemi nebo i ve sněhu.

Svaťa Božák (ultramaratonec)

 

idea S1 kolobeh silnicni

 

Moje testovací kola IDEA C45 ULTRA DISC jsou zapletená na nábojích IDEA F1 ULTRA s ložisky CeramicSpeed. Tato ložiska byla pro mě něčím novým – nikdy předtím jsem "keramiku" nejezdil. Hlavní výhodou těchto ložisek je velmi nízké tření a lepší přenos výkonu, což jsem pocítil hned po prvním šlápnutí.

 

mcr vimperk clanek

 

Plášťové "pětačtyřicítky" jely opravdu skvěle. Otestováno nejen na silnici, ale i "trošku" :-) v terénu. Na kolech jsem objel okolo 300 kilometrů a velmi těžko se s nimi loučilo. Už se těším na další testování!

Hodnocení: vynikající 10 z 10!

 

mcr vimperk clanek

 

Svaťa Božák


Je vytrvalostní cyklista, který dvakrát dokončil jeden z extrémnějších závodů na kole RAAM – RACE ACROSS AMERICA, nejdelší a nejtěžší silniční ultramaraton na světě. S Rafkarnou spolupracuje od roku 2017 a ve stejném roce objel tento prestižní závod v Americe na kolách IDEA.

 

KATALOG IDEA CALOBRA ULTRA