Když mi dosloužily hliníkové kola MAVIC Ksyrium Elite S, hledal jsem náhradu. Jako hobby cyklista, který kolo používá hlavně na dopravu do práce, ráno 30 km a odpoledne totéž nazpět, a k tomu nějaký ten víkendový výjezd, jsem váhal, zda se mi vyplatí karbonová kola, i vzhledem k pořizovací ceně. Ale rozhodl jsem se a pořídil si kola IDEA ROAD CALOBRA z webu www.rafkarna.cz. Nelitoval jsem ani minutu a už teď vím, že se mi to vyplatilo. Cestovní rychlost do práce se mi při stejné pocitové zátěži zvedla o 20 % a výlet z Rožnova do Frenštátu pod Radhoštěm zkratkou přes Pustevny byla jedna velká pohoda, jak stoupání nahoru, tak i sjezd dolů.

 

Ivo Rychlý

Ciao ragazzi, rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s tímto klenotem. Když jsem poprvé viděl tuto koloběžku okamžitě jsem se zamiloval. Rozhodl jsem se ji koupit a musím říci, že v reálu vypadá ještě lépe než na fotografii. Klenot jako Ferrari! Od prvního okamžiku, když jsem poprvé vyjel bylo jasné, že jsem se dostal do úplně jiné úrovně rychlosti.

 

Mirco Cerantola (Italy)

Když jsem poprvé viděl závodní rám IDEA S1, hned jsem věděl, že si ho budu muset pořídit. Byl jsem velmi překvapen, když jsem se dozvěděl, že se jedná o českou výrobu firmy www.rafkarna.cz kousek od mého města. Původní rám Kickbike není těžký, ale první dojem z koloběžky IDEA S1 s váhou pod 5kg byl ohromující. Nebyl jsem si jistý, jestli bude takto lehká konstrukce zároveň stabilní při vyšších rychlostech, ale hned po první jízdě jsem měl jasno. S každým odrazem IDEA S1 velice živě zrychluje a je zároveň snadné udržet stabilní rychlost.

 

Rafal Smialkowski (Polsko)