Nákupní košík
Nákupní košík je prázdný

Maxbike Mistrovství Planety je minulostí a i třetí ročník vložených amatérských závodů přinesl napínavou podívanou. Když se podíváme na posun v dosažených časech, tak je až neuvěřitelné, jakým způsobem se naši amatérští závodníci dokáží meziročně zlepšit. Zatímco první ročník se jel pouze team sprint, od minulého roku je přidán i sprint na 200 metrů.

Machala prolomil magickou hranici 12 sek

Team sprint brozový

V týmovém sprintu se letos představilo trio Tomáš Mužík, Daniel Machala a Marek Volf. V kvalifikaci se s časem 1:04,04 umístili za Akademií dráhové cyklistiky a Kovo Praha B a dostali se tak do finále. Ve finále o 3. místo naši borci porazili Kovo Praha A časem 1:03,43 a o 0,7 sek a vybojovali tak parádní 3. místo.

Pro srovnání v roce 2021 bral náš tým zlato s časem 1:04,35 a stříbro s časem 1:02,48 v roce 2022. V letošním roce se musel tým vyrovnat s absencí týmové legendy Honzou Bryxim, kterého zastoupil Marek Volf z týmu Logport.

vzor1
vzor1

Machala bere bronz i ve sprintu

Po finále team sprintu bylo na programu finále sprintu na 200 metrů, do kterého se probojoval Daniel Machala a Tomáš Mužík. U všech borců byla už znát únava z předchozích startů, nicméně ve strhujícím finále si nejlépe vedl David Gotthard z Akademie dráhové cyklistiky, který porazil s časem 11,41 sek závodníka z Bartosze Dereka. Na třetím místě se umístil Daniel Machala, který se svým osobákem překonal hranici 12 sekun s časem 11,98 sek.

Popis jednotlivých disciplín

Team sprint: 6 kol s pevným startem, do kterého nastupují 3 závodníci. Každý člen týmu jede 2 kola (na 250 m velodromu 1 kolo), po kterých odstoupí. V cíli se počítá čas posledního závodníka.

Sprint na 200 m: oproti týmovému sprintu se jedná o individuální disciplínu, kde každý závodník jede měřených 200 metrů.